סטיילינג אישי מתחיל בחשיבות הבגד התחתון – אלוהים נמצא בפרטים הקטנים... כל כך קטנים, שלפעמים אפילו לא רואים אותם.

כסטייליסטית אני מאמינה שסוד ההצלחה של כל הופעה מוצלחת ומחמיאה, מתחיל קודם כל בבחירת הלבנים הנכונים. נשים רבות טועות לחשוב כי פרטי הלבוש התחתונים אינם בעלי חשיבות רבה כיוון שהסביבה אינה רואה אותם באופן חיצוני – כאשר למעשה, הם החלק המשפיעה ביותר על הסטיילינג והתוצאה הסופית של מראה נכון ומחמיא.

כל סטייליסט מתחיל את עבודתו עם לקוחה בבחירת ההלבשה התחתונה. בעזרת לבנים נכונים את יכולה להראות צרה \ רזה יותר, גבוהה יותר, סקסית ומרשימה. מטרתה העיקרית של ההלבשה התחתונה היא "לעזור" לבגד להחמיא למבנה גופך, בעזרת חזייה ותחתון טובים את יכולה להשיל קילוגרמים רבים ללא כל מאמץ.

הלבנים שסטייליסטית בוחרת עבורך, הם החלק שאוסף ומעצב את גופך לפני שאת לובשות את הבגד ועלולים לשנות לחלוטין את הצורה בה הבגד מונח ומחמיא לך. אם תיקחי לדוגמא שמלה זהה, תלבשי אותה פעם אחת עם חזייה נכונה ומחטב ופעם שנייה עם חלק תחתון שלא במידתך או בגזרה המתאימה למבנה הגוף שלך (כלומר, חותך את הגוף ומחלק אותו) תגלי מיד כי השמלה מונחת בצורה שונה לגמרי (סביר להניח שהיא לא תחמיא לגופך ועלולה אף לא להסגר). את זה כל סטייליסט יודע. עכשיו רק תארי לעצמך כמה אופציות חדשות ייפתחו בפניך בחנויות הבגדים כשתגיעי לבושה בבסיס נכון.

סטיילינג אישי לחזה גדול - החזון הנשי

נשים רבות מנהלות מערכת יחסים מורכבת עם החזה שלהן. כולנו יודעות שחזה יכול להשתנות בצורה קיצונית עם השנים וסביר להניח שגם אצלך הוא כבר לא מה שהיה פעם (בעיקר אם עברת הריונות, לידות ודיאטות עם השנים) אך עם כל הכבוד, זו לא סיבה להתעלם ממנו ולהחביא אותו מתחת לבגדים. סטייליסטית אישית תוכל לעזור לך להתאים את הסטיילינג הנכון עבורך.

כסטייליסטית וכאישה, אני מודעת לכך שקניית חזייה עלולה להיחשב כאחת ההוצאות הגבוהות ביותר בארון הבגדים שלך הלבשה תחתונה איכותית אינה דבר זול כלל וכלל, אך את חייבת להבין ולקבל את העובדה כי מדובר בחלק המכריעה והמשפיע ביותר על הופעתך - ההשקעה שווה וזהו המקום האחרון לחסוך בו, לא את הזמן המושקע בבחירת פריט מתאים, ולא את כספך.

מסיבות חשובות אלו, גם אני, כמו רוב הסטייליסטים מתחילה תמיד כל ייעוץ ועבודה מול לקוחה בהתאמת הלבשה תחתונה בהתאם למידותיה ולמבנה גופה.

אנו לא מתלבשות בכדי להסתיר את החזה והישבן, אלא בכדי להחמיא להם ולהוציא אותם בצורה הטובה ביותר. זהו המפתח למראה הנכון ובעזרת הכלים שתקבלי במאמר זה, תוכלי גם את ליהנות מסוד הקסם של עולם הסטיילינג.

צבעוניות – לבנים לא לבנים (סטיילינג נכון בהלבשה תחתונה)

בעזרת שני צבעים בלבד של פריטי הלבשה תחתונה, תוכלי לשרת את כל תכולת המלתחה שלך בסטיילינג מושלם.

 • הצבע השחור- לבנים בצבע שחור ישמשו אותך ללבישה תחת כל הבגדים הכהים במלתחה.
 • הצבע הניטרלי (לבנים בצבע גוף)- צבע הגוף מתמזג בהרמוניה עם צבע עורנו ומטשטש כל תשומת לב מיותרת לבגדינו התחתונים.

ישנה נטייה לחשוב שהצבע הלבן מתאים לכסות את איברינו הצנועים מתחת לכל בגד בהיר (טעות נפוצה בסטיילינג). אך לא כך הדבר - חזייה לבנה מתחת לחולצה בהירה, תבלוט ממש כמו שתלבשי חזייה בצבע כהה (דבר שהרי לא תעלי על דעתך לעשות) – לעומתו צבע הגוף משתלב עם גוון עורינו ונעלם מעיני המתבונן.

למה לא לבן?

לבן הוא הצבע הבולט ביותר מתחת לבגדים עליונים בהירים. אם תיקחי לדוגמא תחתונים בצבע אדום הנלבשים מתחת לחצאית או מכנסיים לבנים - הם יבלטו פחות מתחתונים בצבע לבן, כיוון שהאדום קרוב יותר לצבע הגוף שלך. מילה של סטייליסטית. זו הסיבה כי אני ממליצה לך להיפטר מהרגל קנית הלבשה תחתונה בצבע הלבן ולעבור לגווניי הגוף הניטראליים במקומו - לבנים בצבע הניטרלי ישמשו אותך תחת כל הבגדים הבהירים במלתחה. בחירת הצבע הנכון הוא המפתח בסטיילינג אישי.

אסונות סטיילינג

טקסטורות – תחרות וקישוטים... למיטה.

אין עוול גדול יותר שאת יכולה לעשות לחזה שלך מאשר לעוות אותו מתחת לבגדים עם טקסטורות בולטות של תחרות וקישוטים. אני מודעת לכך שהמבחר האין סופי הקיים בחנויות מכיל עיצובים סקסיים ומפתים ובאמת אין שום סיבה שתחסכי מעצמך את חוויית הקניה והלבוש של לבנים צבעוניים, מעוצבים וסקסיים, השאלה היא רק מתי?

אנא ממך שמרי אותם ללבישה בשעות הפנאי בבית ובעיקר לשעות הפנאי במיטה.

יתרון נוסף שתפיקי מכך שתשמרי אותם ללבישה בשעות הפנאי יהיה שבכך תהפכי אותם לאירוע סקסי בפני עצמו המקבל את הכבוד הראוי לו, מעצים ויוצר אווירה. כאשר את לובשת לבנים סקסיים ומיוחדים במשך כל שעות היום, מעבר חוסר הנוחות הכרוך בדבר, סביר להניח שגם עד שתגיעי הביתה כבר ממש לא תרגישי סקסית כמו שהתכוון המשורר (או במקרה הזה המעצב). בשעות ה"יום יום" השתדלי להיצמד לגזרות הבסיס החלקות והנקיות שישמשו אותך בצורה הנוחה והמחמיאה לך ביותר. סטייליסטית אישית תכוון אותך בהתאמת הטקסטורות לסטיילינג נכון.

חזיות – סטיילינג אישי להתאמת החזייה הנכונה

מהי "חזייה נכונה"?

חזייה טובה היא חזייה שמרימה, אוספת ומחזיקה את החזה בצורה יציבה ובמקביל אינה מכאיבה, חותכת, מועכת או מושכת תשומת לב מיותרת. העיקרון החשוב ביותר בחזייה טובה, הוא ההפרדה בין החזה לבטן – עליך להבחין במקום בו החזה מסתיים והבטן מתחילה. סטייליסטית אישית תנחה אותך לגבי הגובה הנכון. החלק שמתחת לחזה הוא האזור הצר ביותר בפלג הגוף העליון, לכן, תמיד תשאפי לחשוף אותו והימנעי מחזה שמונח על הבטן ומסתיר את המותן הצרה. חזה מורם היטב ישטיח את בטנך וישיל ממראה בטנך קילוגרמים רבים ללא כל מאמץ.

כסטייליסטית, נוכחתי לגלות שנשים רבות מעולם לא מדדו את מידת החזה שלהן והן אינן יודעות את מידת החזייה המדויקת המתאימה להן, דבר הגורם להן להיתלות בשירותן של המוכרות בחנויות וברשתות. סביר להניח שגם את נעזרת לא פעם בייעוץ של מוכרת לגבי המידה שלך, אך ייתכן כי המידה ש"התאימו" לך נקבעה לעיתים על פי המלאי הקיים בחנות. בחלק מהחנויות נהוג לחשוב חזייה במידה 80C הינה תחליף הולם למידה 90B ,אך למעשה אין ביניהם שום קשר. מיד, תקבלי את כל הכלים למדוד בעצמך את מידת החזייה שלך, כך שתדעי במדויק מאיזו מידה להתחיל לחפש בחנות את החזייה הנכונה לך. כמובן שהדבר הנכון ביותר יהיה להתייעץ עם סטייליסטית אישית.

גלי את מידת החזייה שלך

ראשית, נתחיל מהבסיס – מידת חזייה מורכבת משני חלקים:

 • מהיקף בית החזה = ס"מ = סימון במספרים.
 • נפח השד = cap \ כוסות החזייה = סימון באותיות.

על מנת לגלות את מידת החזייה שלך עליך לערוך מדידה של היקף החזה המתבצעת בשני שלבים:

 • מידת ההיקף

  קחי סרט מדידה פשוט והקיפי בו את בית החזה שלך, מקמי את הסרט מסביב לבטן, בצמוד ומתחת לחזה. המידה שתקבלי היא מידת ההיקף שלך.

  בחזיות הקפיצות בין המידות הם בחמישה ס"מ (75,80,85 וכו') לכן אם המספר אליו הגעת אינו עגול, עגלי אותו כלפי מטה. לדוגמא: אם היקף בית החזה שלך הוא 82 או 83 ס"מ, מידת החזייה שלך תהיה 80.

 • מידת ה Cap
 • בכדי לדעת את מידת ה cap שלך עליך למדוד את היקף החזה שוב, רק שהפעם מקמי את סרט המדידה באזור הרחב ביותר של החזה (בדרך כלל זה על הפטמה) ותחשבי את מידת ה cap שלך על פי הטבלה הבאה:

   

  אם ההיקף שמדדת בשלב השני גבוה ב עד 5 ס"מ מההיקף שמדדת בשלב הראשון מידת ה cap שלך היא A
  אם ההיקף שמדדת בשלב השני גבוה ב עד 7.5 ס"מ מההיקף שמדדת בשלב הראשון מידת ה cap שלך היא B
  אם ההיקף שמדדת בשלב השני גבוה ב עד 10 ס"מ מההיקף שמדדת בשלב הראשון מידת ה cap שלך היא C
  אם ההיקף שמדדת בשלב השני גבוה ב עד 12.5 ס"מ מההיקף שמדדת בשלב הראשון מידת ה cap שלך היא D
  אם ההיקף שמדדת בשלב השני גבוה ב עד 15 ס"מ מההיקף שמדדת בשלב הראשון מידת ה cap שלך היא DD
  אם ההיקף שמדדת בשלב השני גבוה ב עד 17.5 ס"מ מההיקף שמדדת בשלב הראשון מידת ה cap שלך היא E
  אם ההיקף שמדדת בשלב השני גבוה ב עד 20 ס"מ מההיקף שמדדת בשלב הראשון מידת ה cap שלך היא F

מומלץ להיעזר ב סטייליסט.

כיצד קונים חזייה? תהליכי המדידה לבחירה הנכונה:

כעט, לאחר שנמדדת וגילית את מידת החזייה המדויקת שלך, אספר לך שהמידה אליה הגעת היא רק נקודת ההתחלה בתהליך החשוב של בחירת החזייה הנכונה לך, כלומר עליך לקחת בחשבון שיכול להיות שזו לא תהיה המידה של החזייה איתה תצאי מהחנות. גם אם כל חייך התרגלת לקנות חזיות במידה מסוימת, סביר להניח שעם השנים המידה או הגזרה הנכונה לך השתנתה (דיאטות, לידות והתבגרות הם סיבות טובות לשינוי קיצוני במידה ובגמישות החזה) ולכן, אם אינך נעזרת בסטייליסט או סטייליסטית שיתאימו עבורך, בזמן המדידה בחנות תצטרכי להשקיע את הזמן והסבלנות ולעבור על השלבים הבאים:

עשרת הדיברות לקניה מוצלחת של חזייה נכונה

 • לכל יצרן מידות וגזרות משלו, לכן, בכל פעם שאת רוכשת חזייה עליך למדוד ולבדוק ע"פ כל הפרמטרים (בכל פעם מחדש).
 • אומנם, נקודת ההתחלה של מדידת חזייה תהיה על פי המידה כפי שמדדת בסעיף הקודם, אך חשוב יותר מהמידה הנכונה הוא להיצמד להוראות ולבדוק האם אכן מדובר בחזייה שמונחת היטב. ההכרעה הסופית תהיה הגזרה המתאימה ביותר למבנה החזה שלך, ולא בהכרח המידה. סטייליסטית אישית תוכל להתאים עבורך.
 • החלק החשוב ביותר בתמיכה של חזייה הוא האחיזה סביב היקף הגוף. היקף החזייה הוא החלק שקובע ומשפיע על הרמת החזה לגובה הנכון, חזייה צריכה לעטוף ולהיצמד אל הגוף.
 • בסגירת החזיה רכסי אותה על הקרס האחרון מבין השלושה, כך שבמשך הזמן, כאשר נוצרת מתיחה ובלאי של הבד, תוכלי לעבור לקרס השני ולבסוף הראשון ולנצל את החזייה למשך זמן רב יותר כשהיא מפיקה את התוצאה המרבית. זכרי, חזייה עם היקף רפוי אינה שווה דבר. תמיד תשאפי לקרס הרחוק ביותר ואם לעיתים חסרים לך רק מספר מילימטרים תוכלי להיעזר במאריך הנמכר בנפרד לחזייה (במקום לקפוץ בעוד מידה של ההיקף). התייעצי עם סטייליסט שיכוון אותך איכן ניתן להשיג.
 • מתחי את הכתפיות וכווני אותם לאורך המתאים כך שירימו את החזה בצורה מספקת, אך הקפידי כי הן אינן "חותכות" את הכתפיים ומכאיבות.
 • הרימי את ידיך כלפי מעלה ובדקי שהחזייה נשארת צמודה לגוף ושלא נוצר רווח בין הגוף לבין החזייה באזור החיבור בין שני הקאפים. אם נוצר רווח, נסי להעביר שם שתי אצבעות - אם הצלחת, סימן שהיקף החזייה במידה גדול עליך. היעזרי ב סטייליסטית לבדיקה זו.
 • הסתובבי ובדקי את אזור הגב - חזייה במידה נכונה תישאר במיקום זהה לזה שמלפנים. אם החזייה נמתחת ומתרוממת גבוה מדי באזור הגב, סימן שההיקף גדול מדי וכובד החזה מצליח למשוך אותה כלפי מעלה.
 • וודאי שהחזה ממלא את גודל הcap באופן חלק ועגול (את יכולה להיעזר בכף ידך בכדי לחפון את השד ולסדר אותו בתוך ה cap). אם בכל זאת ב cap החזייה נוצרים קמטוטים סימן שהמידה גדולה מדי.
 • היזהרי מחזייה שתכפיל את החזה שלך לארבעה חלקים - אם ה cap חותך את החזה בחלקים מסוימים, סימן שהוא קטן מדי או לחילופין גזרת החזייה אינה מתאימה למבנה החזה שלך.
 • אם כל הבדיקות עברו בהצלחה ואת מרגישה שמצאת חזייה נכונה שנוחה לך, הגעת לבדיקה האחרונה. לבשי בגד עליון, וודאי כי החזייה מתקבלת באופן חלק מתחת לבגד והיא אינה מושכת תשומת לב מיותרת מהופעתך. חזייה נכונה היא הכרחית לסטיילינג נכון ומחמיא.

תתחדשי...

סטיילינג אישי - כל אחת והגודל שלה

כ סטייליסטית אני מבינה - גודל ומבנה החזה הוא אינדיבידואלי ומשתנה בין אישה לאישה, לכן, אני מצרפת מספר טיפים נוספים לבחירת החזיה, המוקדשים לנשים שבורכו בגדלים פחות "ממוצאים" של חזה (משני צידי המתרס).

סטיילינג אישי לחזה קטן

הנתון שקיבלת מן הטבע הוא רק נקודת התחלה הניתנת למיקוח ושינוי בקלות. אם תמיד חלמת על חזה שופע שיבצבץ ממחשופי בגדיך (ומה לעשות, אלו לא ממש נתונייך הטבעיים) בשביל זה יש סטייליסטים. ישנם פתרונות רבים ומגוונים שתוכלי להיעזר בהם בכדי לשנות את פרופורציות גודל החזה שלך בהתאם לגופך (וסכין המנתחים אינה נכללת בתוכם).

סטיילינג ועזרים להגדלת החזה:

 • חזייה מרופדת – בכל חנות לחזיות תוכלי למצוא חזיות מרופדות במגוון עוביים וגזרות. חזייה מרופדת יכולה להגדיל את החזה עד לכשתי מידות ב cap החזייה. ניתן להשיג חזיות במילוי ג'ל או סיליקון, אשר מקנות תחושה טבעית לחלוטין של חזה עגול וגדול יותר. סטייליסטית אישית תתאים עבורך את החזייה הנכונה.
 • כריות סיליקון – כריות הסיליקון נמכרות בנפרד מהחזייה, הן מתיישבות בתוך ה cap , מרימות את החזה כלפי מעלה ויוצרות מחשוף שופע יותר. היתרון בכריות הוא שניתן להעביר אותן מחזייה לחזייה ואפילו לבגד הים.
 • חזיות פוש אפ – חזיות הפוש אפ מרופדות באופן משמעותי יותר, בעיקר בחלק התחתון של ה cap (דבר שעלול לגרום להרמת יתר ומעיכה של החזה). העדיפי חזיית פוש אפ עדינה שתגדיל, אך עדיין תציג את החזה שלך בצורה טבעית ואמינה. מומלץ להתייעץ עם סטייליסטית.

סטיילינג אישי לחזה גדול

אם התברכת בחזה שופע וגדול במיוחד, החזייה היא גורם משפיע וחשוב ביותר, המחזיק (תרתי משמע) את כל ההופעה החיצונית שלך. הסטיילינג שלך יקום או ייפול על חזייה נכונה לכן את צריכה להשקיע את הזמן הראוי למדידות ולעולם לא להתפשר על חזייה שתהייה רק מספיק טובה (כדאי לרכוש חזייה בהנחיית סטייליסטית אישית). חזה גדול נוטה להישמט מכוח הכבידה, וכשהחזה נראה נפול הוא יוצר מראה מלא יותר באזור הבטן ואף נוטה להנמיך.

על מנת ליצור מראה זקוף יותר, המקרין ביטחון, יציבה נכונה וסטיילינג מושלם, הרימי את החזה בעזרת חזייה טובה אשר תעזור לך לחשוף את המותן ותעניק לך מראה צעיר ורזה יותר בכל בגד שתלבשי.

הנחייה לרכישת חזיות במידות גדולות:

 • אל תתפשרי – מדדי גזרות שונות ככל שתצטרכי, עד אשר תמצאי את החזייה המושלמת בשבילך. מומלץ להיעזר בסטייליסטית.
 • אל תתקבעי על המידה – בעיקר כשמדובר בחזה גדול, הגזרה היא זו שתקבע האם החזייה נכונה לך ולא בהכרח המידה.
 • פני למומחים - אני ממליצה לך לחפש בחנויות המתמחות לחזיות במידות גדולות, שם תוכלי למצוא את המבחר הרחב ביותר של חזיות המותאמות לצרכים המיוחדים של חזה גדול.
 • כשהשדיים אינם זהים בגודלם, בחרי את גודל ה cap ע"פ השד הגדול יותר, אם ההבדל הוא משמעותי ניתן למלא את ה cap השני במילוי מתאים. סטייליסטית תוכל לעזור לך בעניין.
 • הקפידי להתאים את אורך הכתפייה כך שתחזיק מספיק טוב את החזה, אך לא חזק מדי בצורה שחותכת את הכתף (לחזה כבד במיוחד חפשי את החזיות עם הכתפיות הרחבות יותר שלעיתים גם מרופדות בהתאם) מדי זמן, כווני את הכתפיות שוב, כיוון שהגומי מתרחב עם הזמן.
 • בדקי שהחזייה עוטפת בצורה חלקה את הגוף ולא לוחצת מדי, מוציאה ומבליטה עודפים מיותרים של עור ושומן.
 • שימי לב שהאזור בין שני הקאפים אינו לוחץ מידי, דבר שעלול לגרום לאי נוחות ואף לכאבים.
 • הרימי את ידייך ובדקי שהחזה אינו מבצבץ מלמטה (אם זה קורה, עברי לחזייה בגזרה אחרת). סטייליסטית אישית תוכל לעזור לך בבחירת הגזרה הנכונה.
 • בדקי שהחזה מופרד ומורם בצורה נשית ועגולה, שימי לב שהחזייה אינה מועכת אותו ומציגה אותו כגוש אחד גדול.
 • חזייה נכונה אמורה להרים את החזה עד לרגע שהוא מופרד מהבטן. בכדי לבדוק זאת, עמדי מול מראה וודאי שלא הרמת את החזה יותר מידי, רצוי להימנע ממראה של חזה מחוץ וחונק.

איך מכבסים חזייה?

לאחר שהשקעת את הזמן והכסף בבחירת החזייה הנכונה לך, כדאי שתשמרי עליה בצורה הטובה ביותר לאורך זמן.

במשך הזמן הבד והגומי נחלשים והחזייה הופכת פחות אפקטיבית. בכדי לעקב את תהליך הבלאי, הקפידי על הנחיות הכביסה הבאים:

 • הדרך הטובה ביותר לכבס חזייה היא בכביסה ידנית, במים פושרים, אל תשתמשי במכונת כביסה, גם לא בפונקציה של כביסה עדינה.
 • בכדי לחסוך זמן מיותר, את מוזמנת לשתף את החזייה במקלחת האישית שלך - פשוט סבני ושטפי אותה בזמן שאת מתקלחת.
 • לעולם אל תשתמשי במרכך כביסה (או מרכך אחר מכל סוג שהוא) כיוון שכשמו כן הוא והוא מרכך את הבד ומחליש אותו.
 • לעולם אל תייבשי את החזייה בשמש או בחום כיוון שחום מחליש את הגומי ופוגע באלסטיות שלו. (זו הסיבה כי בזמן הכביסה עליך להקפיד להשתמש במים פושרים).

ככל שהזמן יעבור, אפקטיבית החזייה תרד והכתפיות והגומי בהיקף לא יחזיקו את החזה במידה הרצויה. עליך להקפיד ולבחון כל מספר חודשים, האם החזייה שלך עדיין מפיקה את המירב עבור החזה שלך. במידה ועל פי הפרמטרים שלמדת החזייה כבר סיימה את תפקידה, אל תהססי להיפרד ממנה ולהתחדש בחזייה חדשה. החזייה היא המפתח לסטיילינג נכון ומחמיא.

תחתונים – סטיילינג אישי והתאמת תחתונים

בחירת סוג התחתונים משפיע רבות על מראה הישבן והחלק האחורי של הגוף כולו.

תפקידם של התחתונים הוא לאסוף את הישבן בצורה עגולה וחלקה מבלי לחתוך את הגוף, להוציא ולהבליט שומנים מיותרים. על מנת שתשיגי את התוצאה הטובה ביותר למראה הישבן שלך ולסטיילינג כולו, היעזרי בטיפים הבאים:

 • התחתונים המומלצים ביותר הם תחתונים ללא תפרים, עשויים בד באחוז גבוה של לייקרה (אם אינך סובלת מרגישות מיוחדת). תחתונים אלו מיוצרים בחיתוך לייזר מיוחד ובכך מונעים לחץ על הגוף, מה שמונע מהתחתון לחתוך את גזרתך ולהבליט את נכסיך הפחות חטובים מבעד לבגדים. (היעזרי בסטייליסטית אישית שתפנה אותך לחנויות ההלבשה התחתונה בכדי למצוא דגמים מסוג זה).
 • אם בכל זאת רכשת תחתוני כותנה עם תפר - השתדלי לקנותם במידה אחת יותר גדולה מזו שאת רגילה בדרך כלל, בכדי שלא יהיו צמודים מדי ויחתכו את הגוף. אין דבר משמין יותר מתחתונים שמחלקים את הישבן לארבעה חלקים הנדחקים מתוך הבגד.
 • בדקי שהתחתון אינו גדול מדי - עודפי בד שיבלטו מבעד לבגדים יוסיפו לך נפח מיותר, בעיקר כשתלבשי בדים דקים ועדינים. היעזרי בסטייליסטית אישית.
 • תחתונים המכסים את כל הישבן יעניקו לך תחושה נוחה יותר במשך שעות היום.
 • העדיפי תחתונים בגזרה גבוהה יחסית בכדי שיאספו את הגוף גם באזור האגן והבטן התחתונה.
 • הימנעי מרצועות דקות בידי התחתונים, הם יחתכו את גופך ויבליטו שומנים באזור המותניים. אם כבר העדיפי גזרות שבצדדיהם גימור תחרה, המרככת את החיבור עם הגוף. אך שימי לב שהתחרה אינה בולטת מתוך בד הבגד ומושכת תשומת לב מיותרת.
 • תחתונים בגזרת חוטיני – אם ישבנך מעוצב בצורה חטובה ומושלמת, את מוזמנת להשתמש בתחתונים בגזרת חוטיני מתי שרק תרצי, אך סביר להניח שגם את, כמו רוב הנשים, התברכת באחוריים בשרניים ו"נדיבים" (מילה של סטייליסטית) לכן, תחתונים בגזרת חוטיני ישמשו אותך נכונה רק כאשר את לובשת בגדים מבדים עבים ואטומים כגון ג'ינסים, מכנסים מחויטים ושמלות מבדים חזקים - בדים מסוג זה ימנעו מהאחוריים שלך להתנדנד בצורה חופשית ורפויה בתוך הבגדים.
 • העובדה כי את לא רואה את החלק האחורי שלך, לא אומרת כי יתר העולם לא יכול ליהנות ממנו – השקיעי בתחתונים נוחים ומחמיאים, הם המפתח לסטיילינג נכון ומחמיא.

איך מכבסים תחתונים?

 • הדרך המומלצת ביותר לכבס תחתונים היא בכביסה ידנית, במים פושרים או במכונת כביסה בפונקציה של כביסה עדינה.
 • אל תשתמשי במרכך (הוא מרכך את הגומי ופוגם באלסטיות).
 • לעולם אל תייבשי בשמש או בחום כיוון שהחום מחליש את הגומי ופוגע באלסטיות שלו. (זו הסיבה כי בזמן הכביסה עליך להשתמש במים פושרים).

מחטבים – סוד הסטיילינג

המחטב הנכון – זה סוד הקסם!

ראשית, חשוב שתביני כי המחטבים של ימינו שונים כיום ולילה מהמחטבים שאת אולי זוכרת או מכירה מעברך. רוב המחטבים כיום מיוצרים מבדים אנטי אלרגנים, רכים ונעימים למגע, הסופחים את הלחות והזיעה ונוחים ללבישה במשך כל שעות היום ללא תחושת מחנק. לכן, תשכחי כל מה שחשבת שאת יודעת על מחטבים ותתחילי ליהנות מהיתרונות המסתתרים במחטב הנכון לך. סטייליסטית אישית תוכל להתאים עבורך את המחטב המושלם.

בזכות האריגות המיוחדות של הבד וחיתוכי הלייזר, את יכולה לרכוש מחטב ללא תיפורים, שאינו משטח את הגוף בצורה אחידה בכל חלקי הגוף, עשוי במינונים שונים של חוזק על פי הקימורים השונים בגוף האישה וכך נותן את האפקט הנוח והמשוחרר (בניגוד למה שנהוג היה לייצר בעבר).

מחטב טוב יכול להצר את היקפיך עד לכדי שתי מידות פחות, אך עיקר יתרונו בכך שהוא משנה את האופן בו הבגד מונח עליך ומעניק מראה מעוצב ומורם לגוף כולו. מחטבים מומלצים במיוחד ל סטיילינג לאירוע.

מחטבים לכל גיל ולכל מידה

כל אישה, גם אם היא לא מלאה במיוחד, בעיקר בגילאים הבוגרים יותר, חווה נפילה מסוימת של העור (כל אחת במקומות שונים ובזמן שונה) השפעת המחטב תעניק לך תחושת ביטחון ויציבות והיתרון הוא, כי את יכולה לבחור לעצמך מחטב על פי הצרכים האישיים שלך. בעזרת מחטב תוכלי להחליק ולאסוף את גופך מתחת לבגדים בצורה המחמיאה ביותר. רוב הסטייליסטים נעזרים במחטבים לבניית סטיילינג לאירוע.

כיצד קונים מחטב? תהליכי הבדיקה לבחירה הנכונה לסטיילנג אישי נכון:

 • בחרי את סוג המחטב אשר ישרת את צרכיך בצורה ממוקדת, ספציפית לאזור אותו את מעוניינת להצר ולהחליק (רשימת סוגי המחטבים תופיע בהמשך).
 • תמיד תמדדי. אף פעם אל תקני מחטב מבלי שמדדת ובדקת שהמידה נכונה לך והמחטב נוח, קל ואוורירי.
 • התחילי במדידת מחטב שמידתו קטנה במידה אחת מהמידה הרגילה שלך ורק אם הוא לוחץ מדי, תעברי למידה גדולה יותר (לדוגמא, אם בדרך כלל את לובשת מידה L התחילי במדידת מחטב במידה M ) זכרי, לכל יצרן מידות וגזרות משלו. סטייליסטית אישית תוכל לעזור לך בבחירה הנכונה.
 • וודאי כי מדובר במחטב מבד נושם ואוורירי. המחטב צריך לשבת על גופך כמו עור שני לגוף ולא לחתוך ולהוציא עור ושומן בנקודות החיבור עם הגוף.
 • לאחר שלבשת את המחטב, שבי על כיסא ובדקי כי הוא לא מתגלגל כלפי מעלה באזור הרגל וכלפי מטה באזור הבטן.
 • עובי המחטב – ישנם מגוון עוביים, בחרי במחטב שלא יהיה עבה מדי בשבילך בכדי שלא יפגום בתחושת הנוחות שלך במשך היום.
 • אל תתפשרי על הנוחות! כיום ניתן למצוא מגוון אינסופי של גזרות ובדים. לאחר שמדדת את המחטב הישארי איתו במשך מספר דקות בחנות, וודאי שהבד נושם, רך ונעים לך, כך תוכלי ליהנות ממנו ולהרוויח את תחושת הביטחון שהוא מעניק. (בעיקר אם מדובר בסטיילינג לאירוע)

סוגי מחטבים

כאמור, תפקידו של מחטב הוא לאסוף את הגוף וליצור אשליה שתשנה את כל הנפילה של הבגד על גופך. עליך לבחור את סוג המחטב המתאים לך ביותר על פי האזור אותו את מעוניינת להצר. לכל סוג מחטב מטרה משלו, הבחירה תהייה תלויה בבגד אותו את מתכננת ללבוש מעל, או באזורים נקודתיים אותם תרצי להצר בגופך. מומלץ לסטיילינג לאירוע.

לבחירה נכונה, היעזרי בטבלה הבאה או התייעצי עם סטייליסטית אישית:

סוג המחטב פעולה מתאים ל... בדיקה
מחטב בגזרת תחתונים משטיח את הבטן התחתונה כל בגד אשר תרצי להצר את הבטן התחתונה תחתיו שימי לב שהמחטב אינו צמוד מדי באזור הישבן בכדי שלא יחתוך ויוציא שומנים מיותרים מאזור האחוריים.
מחטב בגזרת תחתונים - גבוה המסתיים בקו החזה מצר ומשטיח את הבטן כולה, הגב והמותניים כל בגד בו תרצי להצר את הבטן. מצוין להחלקת כפלי השומן באזור הגב. שימי לב שהמחטב אינו צמוד מדי באזור הישבן בכדי שלא יחתוך ויוציא שומנים מיותרים מאזור האחוריים
מחטב בגזרת מכנס - נמוך משטיח את הבטן התחתונה, מרים את הישבן ומצר היקף ירכיים מכנסיים, חצאיות ושמלות שימי לב שהמחטב אינו חותך את הגוף (באזור החיבור עם הרגליים) מבעד לבגד. בנוסף, בדקי שהמחטב אינו חותך אותך באזור המותן.
מחטב בגזרת מכנס – גבוה המסתיים בקו החזה מצר ומשטיח את הבטן כולה והגב, מרים את הישבן ומצר היקף ירכיים מכנסיים, חצאיות ושמלות באורך הברך ומטה. עם מחטב כזה תוכלי לשלב חזייה ע"פ צרכיך. שימי לב שהמחטב אינו חותך את הגוף (באזור החיבור עם הרגליים) מבעד לבגד. בנוסף, בדקי שהמחטב אינו חותך אותך באזור המותן ומוציא שומנים מיותרים מהגב.
מחטב בגזרת בגד גוף – כולל חזייה המחזיקה את החזה מצר ומשטיח את הבטן כולה והגב, ומרים את החזה. כל בגד בו תרצי להחליק ולהצר את הטורסו כולו (החלק העליון של גופך) שימי לב שהמחטב אינו צמוד מדי באזור הישבן בכדי שלא יחתוך ויוציא שומנים מיותרים מאזור האחוריים. את מידת החזייה בחני ע"פ ההנחיות בפרק הקודם על החזיות.
מחטב בגזרת שמלה מצר ומשטיח את הבטן כולה והגב, מרים את החזה ומרים ומחליק את אזור הישבן. מיועד ללבוש מתחת לשמלות או חצאיות שהמחשוף שלהם מאפשר זאת. מחליק את אזור הישבן בצורה העגולה ביותר. שימי לב שסיומת המחטב (באזור הירכיים) אינה חותכת את הגוף מבעד השמלה. את מידת החזייה בחני ע"פ ההנחיות בפרק הקודם על החזיות
מחטב בגזרת חצאית משטיח את הבטן התחתונה ומרים את הישבן מיועד ללבוש מתחת לשמלות או חצאיות. מחליק את אזור הישבן בצורה העגולה ביותר. עם מחטב כזה תוכלי לשלב חזייה ע"פ צרכיך. בדקי שהמחטב אינו חותך אותך באזור המותן ושסיומת המחטב (באזור הירכיים) אינה חותכת את הגוף מבעד השמלה.
גרביונים (כן, גם גרביונים הם סוג של מחטב) אוסף ומחליק את הרגליים לכל אורכיהן כולל הישבן מומלץ ללבישה מתחת לכל בגד החושף רגליים
 • בדקי שסיומת הגרביונים אינה חותכת את גופך באזור המותן.
 • שימי לב שגימור הגרביונים שבחרת אינו מבריק מדי ויוצר מראה מלאכותי
 • השתדלי לכוון לגוון טבעי, הקרוב ביותר לגוון עורך.