איך להתלבש על פי כל מבנה גוף – מדריך הסטיילינג המלא.

מבנה גוף דובדבנים (מבנה גוף X )

דובדבנית יקרה,

ברת מזל שכמותך, זכית בגוף בעל הפרופורציות הקלות ביותר להלבשה מכל סוגי מבני הגוף. הקימורים הרכים שלך מעניקים לך מראה נשי וסקסי, וגם אם את מלאה יותר ממה שהיית רוצה להיות, את תמיד נשארת בפרופורציות מאוזנות בין פלג גופך העליון לבין פלג גופך התחתון אשר מתמזגים בהרמוניה על ידי המותן הצרה שלך. על נשים כמוך נאמר המשפט: "מלאה במקומות הנכונים" (וממש לא בציניות). היתרון הגדול ביותר שלך כבת מבנה דובדבנים היא העובדה כי אין שום נקודת תורפה המאפיינת את מבנה גופך ומצריכה תיקון. חלקי גופך נמצאים בפרופורציה ביחס לגודלך ואין לך אזור מסוים הנושא מסה גדולה יותר בגוף. כל שאת צריכה לעשות בלבושך בכדי למצות את מירב הפוטנציאל הטמון בגופך הוא לחגוג את קימוריך הטבעיים וללוות אותם בגזרות קרובות לגוף המדגישות את המותן הצרה והפרופורציות הנהדרות שלך.

עליך לזכור כי מותנייך הם הנכס החשוב ביותר שלך, לכן, אל לך להתעלם מהם ואף רצוי כי רוב הפוקוס בלבושך יתמקד וידגיש את אזור המותן הצרה. היעזרי בסטייליסטית אישית.

מה ללבוש?

כפי שכבר הסברתי, המבנה שלך מצוין והפרופורציות טובות ומאוזנות, לכן, אל לך "לקלקל" ולהסתיר אותם בבגדים רחבים. בחרי תמיד בגזרות קרובות לגוף, לבשי צמוד (אך לא צמוד מדי) ותיהני מקימוריך הסקסיים בגזרות שמלוות את הגוף ואורזות אותו בצורה הנאמנה ביותר למקור. תמיד תשאפי להדגיש את המותן בלבושך, היא הנכס הגדול ביותר שלך.

פרטי הלבוש המשקפים בצורה הטובה ביותר את אופי מבנה גופך:

 • בחלק העליון העדיפי גזרות המלוות את המותן כגון ז'קטים מחייטים (עדיפות לכפתור אחד אשר ידגיש את החלק הצר ביותר בגופך).
 • קרדיגנים חובקי חמוקיים או כל בגד שמכיל חגורה או הדגשה באזור המותן.
 • אם את נושאת חזה גדול, מחשופי ה V הרחבים או מחשוף U יעניקו לצווארך מראה ארוך יותר ומעודן.
 • מומלץ להיעזר בסטייליסטית אישית ביום קניות משותף.

מה לא ללבוש?

כאמור, מבנה גופך בעל פרופורציות מאוזנות באופן טבעי, לכן, אין הרבה נורות אדומות מהן את צריכה להיזהר בלבושך, אך בכדי שתוכלי לממש את מירב הפוטנציאל הטמון בך השתדלי להימנע ממספר מצבים:

 • הימנעי מבגדים רחבים המסתירים ומטשטשים את המותן. אם בכל זאת את לובשת חולצה או חלק עליון כלשהו רחב, השתדלי "לאסוף" אותו בחגורה שתשב באזור המותן הצרה שלך ותדגיש אותה.
 • הימנעי ממכנסיים רחבים (בעיקר בגזרה גבוהה) - הם יגדילו את הישבן שלך ויצרו מראה חסר פרופורציה.
 • אם את בעלת חזה גדול, הימנעי מנפחים מיותרים באזור החזה, בדים נפוחים, קישוטים ואפליקציות באזור החזה - הם יוסיפו לך נפח מיותר.
 • היזהרי מהדפסי משבצות או פסים - הם נוטים לא להתאים לנשים בעלות קימורים עגולים כמוך. אם בכל זאת את לובשת בגד בהדפס כזה , בדקי תמיד שהפסים או המשבצות אינם מתעוותים במתיחה על גופך.
 • היעזרי בסטייליסטית אישית.

שימוש בצבע

 • אם גובהך נמוך מהממוצע, אני ממליצה לך להתלבש בצבעוניות מונוכרומטית, כלומר להשתמש בגוון אחד בכל מערכת הלבוש, אשר יעניק לך מראה גוף ארוך יותר.
 • אם גובהך גבוה מהממוצא, בעזרת שילוב בין שני צבעים קונטרסטיים (ניגוד של כהה ובהיר) ה"שוברים" את גופך לשני חלקים, תראי קטנה יותר בעיני המתבונן.
 • אם את בעלת חזה גדול, תוכלי להשתמש בשכבות צבע, כלומר, ללבוש בסיס כהה ומעליו קרדיגן או ז'קט בהירים יותר, אשר יבליטו את קימורייך ויקטינו את החזה.

אקססוריז

 • הימנעי משרשראות קצרות וצמודות מדי, הן יקצרו את צווארך.
 • חגורות הן פריט חובה במלתחה של דובדבנית. הרבי להשתמש בהן, הן יעזרו לך להדגיש את מותנך הצרה.

גזרות מומלצות לסטיילינג אישי מנצח

חלק עליון

חולצה- כל חולצה עם תיפורים מחויטים או חגורה המדגישה את המותן. לבעלות חזה גדול- מחשוף וי , מחשוף עגול עמוק, קרדיגן שעוטף חמוקיים עם מחשוף נדיב.

ז'קט- כל ז'קט קצר המדגיש את המותן, עדיפות לכפתור אחד או עם חגורה. מעיל- עדיפות למעיל עם חגורה. אורך המעיל המומלץ הוא בהתאם לגובהך.

חלק תחתון

מכנסיים \ ג'ינס- אפשר כמעט כל גזרה שקרובה לגוף (לא מתרחב אם את נמוכה), עדיפות לגזרה ישרה (לא מתרחב מדי ולא סקיני) שיושב טוב בחלק הרחב ביותר של האגן ואז נופל בקו ישר.

חצאית- קרובה לגוף, ישרה, עיפרון (רצוי שחגורת החצאית תסתיים בגובה המותן ותודגש עם חגורה דקה) או חצאית הבד נופל ברכות על הגוף.

שמלה- מעטפת עם מחשוף נדיב, שמלה המדגישה מותן או מכילה מנג'ט רחב מתחת לחזה ואז בד שנופל ברכות.

אורך- אורך החצאית והשמלה תלוי במצב הברכיים, אך מומלץ שיסתיים בדיוק מתחת לברך – זהו החלק הצר ביותר של הרגל, שמתוך החצאית או השמלה תצוץ רגל קטנה וצרה.

מומלץ להיעזר בייעוץ סטיילינג אישי.

מבנה גוף אגס

אגסית יקרה,

כל מבנה גוף מתאפיין בנקודות התורפה הייחודיות לו אשר בהן מתרכז רוב משקל הגוף. לשמחתך, במבנה האגס נקודת התורפה היא רק "נקודונת", כיוון שאצל האגסיות משקל הגוף מרוכז בפלג הגוף התחתון, הרחק מעיני המתבונן. מה עוד שלעומתו, פלג הגוף העליון (כתפיים, זרועות וחזה) צר ועדין ולשמחתך, החלק העליון הוא אזור שאי אפשר לפספס בעין, מכאן שזכית במבנה גוף מאוד נוח לאיזון פרופורציות על ידי הלבשה נכונה.

העיקרון אותו עליך ליישם כשאת מתלבשת, יהיה למשוך את תשומת לב המתבונן מהחלק התחתון של גופך (אגן וירכיים) אל החלק העליון (מהמותן ומעלה) כיון שהוא הנכס הגדול ביותר שלך.

בכדי לאזן את הפרופורציה בין שני חלקי גופך, תוכלי לייצר נפח מדומה בחלק העליון (כתפיים, חזה וזרועות) על ידי גזרות מתאימות, תוך שאת שומרת על הדגשת נוכחות המותן הצרה. מומלץ להיעזר בסטייליסטית אישית.

סטיילינג אישי - התחילי מלמטה

במבנה גוף אגס החלק התחתון גדול יותר לעיתים עד כשתיים או שלוש מידות יותר מהחלק העליון. בתור אגסית סביר להניח כי את נתקלת בקשיים רבים במציאת גזרה מתאימה של מכנסיים או חצאית.

זה קורה מהסיבה הפשוטה כי על פי מבנה גופך מידה המתאימה לך בהיקף הירכיים (כלומר לא נצמדת מדי ומבליטה אותם) עלולה להיות גדולה מדי ורחבה באזור המותנים (סימן לכך הוא שכשאת מתיישבת נוצר רווח עצום בין הגוף לבין הבגד בהיקף המותניים). בכדי למנוע מצב כזה, היעזרי בתופרת שתצר למענך את היקף המותן במכנסיים או בחצאית. כאגסית, סטייליסטים ממליצים תמיד להתחיל מהחלק התחתון ולאחר שמצאת ורכשת פריט לבוש לחלק התחתון תוכלי בקלות להתאים לו פריט לבוש לחלק העליון, כיוון שלכך יהיה לך מבחר אדיר של גזרות מתאימות. במבנה גופך את יכולה ליהנות ממגוון חולצות רומנטיות בעלות נפח, מבדים רכים ומתנפנפים, משרוולים מנופחים ומקישוטים ואפליקציות באזור המחשוף והחזה (יתרון שהרבה נשים בעלות מבנה גוף שונה היו שמחות ליהנות ממנו).

מה ללבוש?

 • בחרי חצאיות ומכנסיים בגזרות מתרחבות ומבדים רכים כגון חצאיות בגזרת A או מכנסיים בגזרה ישרה או מתרחבת.
 • לעומת זאת, בחלק העליון (חולצות, ז'קטים ומעילים) חפשי את הדגמים המעוצבים בעלי הקישוטים והתוספות שיעניקו לגופך נפח ורוחב באזור הכתפיים והחזה, על מנת ליצור איזון פרופורציות בגופך.
 • סריגים עבים וצווארוני גולף יעניקו לך נפח רצוי בחלק העליון.
 • חולצות בעלות שרוולים נפוחים נהדרות לאיזון הפרופורציה עם חלק גופך התחתון.
 • העמיסי שרשראות ואקססוריז באזור החזה, הם ימשכו תשומת לב לאזור החזק שלך.
 • היעזרי בייעוץ סטיילינג אישי.

מה לא ללבוש?

 • הירכיים שלך תמיד יראו צרים יותר בתוך מכנסיים רחבים, רפויים ורחוקים מעט מהגוף, לעומת מכנסיים צרים וצמודים שרק יבליטו את רוחב ירכייך וגודל הישבן. התרחקי כמה שיותר מגזרות נצמדות לגוף כגון מכנסי סקיני או חצאיות עפרון צמודות.
 • לבנות מבנה האגס יש נטייה להראות נמוכות יותר ממה שהן באמת, כיוון שהחלק התחתון רחב יותר. הימנעי מנעליים שטוחות ככל שאת יכולה להרשות לעצמך והשתדלי לנעול נעל עם עקב (אפילו אם הוא נמוך), העקב יאריך את רגליך ויעניק לך מראה גבוה וארוך יותר.
 • כשאת נועלת נעל עם עקב, וודאי כי מכפלת המכנסיים מגיעה עד לרצפה, על מנת ליצור אשליה של רגל ארוכה יותר.
 • התרחקי ממכנסי 7\8 הם יקצרו עוד יותר את מראה רגלייך וינמיכו אותך.
 • הימנעי מדגמים בעלי נפח באזור הירכיים כגון כיסים פתוחים, הדפסים וקישוטים שיעניקו לך נפח נוסף מיותר, אם את בכל זאת הולכת עם מכנסיים עם כיסים בצדדים, אני ממליצה לתת אותם לתופרת בכדי שתתפור את הכיס למצב סגור שימנע נפח.
 • הימנעי מחולצות שאורכן מסתיים באמצע הישבן - הן ימשכו תשומת לב לאזור הכי רחב שלך. בחרי חולצה שתגמר מעבר לישבן ותכסה את כולו, או לחילופין חולצה באורך קצר יותר שתסתיים מעל הישבן (לפני החלק בו גופך מתחיל להתרחב).
 • הימנעי מחולצות קולר ש"חותכות" את הכתפיים ומעניקות להן מראה צר יותר, זה יקצין את חוסר האיזון עם החלק התחתון של גופך ויקנה לו מראה רחב יותר.
 • היעזרי בסטייליסטית אישית ליום קניות משותף.

שימוש בצבע

 • שילוב בין חלק עליון בהיר (המושך תשומת לב) לבין חלק תחתון כהה (אשר מטשטש ומצר) הוא שילוב מנצח לבנות מבנה האגס.
 • חולצות בהדפסים גדולים, הדפס נקודות או אפליקציות צבעוניות ימשכו תשומת לב לאזור הצר שלך.
 • הדפס פסי רוחב בחלק העליון יגדיל את החזה והכתפיים ויעניק איזון לפרופורציות גופך.
 • לעומתם, פסי אורך בחלק התחתון יעניקו מראה צר וארוך יותר לחלק הרחב של גופך.

אקססוריז

אמצי כל תכשיט או פריט משלים, אשר ימשוך את תשומת הלב מפלג גופך התחתון וימקד אותה בפלג גופך העליון.

 • שרשראות קצרות בעלות נוכחות, ימשכו תשומת לב לאזור הצוואר והחזה. (הימנעי משרשראות ארוכות שמושכות תשומת לב לאזור האגן ובנוסף עלולות להנמיך אותך).
 • עומס של אקססוריז באזור החזה, יצור נפח רצוי בחלק העליון של גופך.
 • סיכות יהוו תוספת מוצלחת, בעזרתה תמקדי את עיני המתבונן באזור העליון של הגוף.
 • צעיפים יוסיפו לך נפח רצוי בחלק העליון, אך עליך להתחשב באורך צווארך כשאת בוחרת את מידת הנפיחות של הצעיף (פירוט בפרק האקססוריז).
 • הימנעי מתיקים גדולים מדי, היושבים באזור האגן ומרחיבים אותו.
 • לבנות מבנה האגס ישנה נטייה לקרסוליים רחבים - נעלי עקב הם פתרון מצוין לכך, כיוון שהן מצרות את הקרסול.
 • הימנעי מסנדל עם רצועה באזור הקרסול, הרצועה רק תדגיש את רוחב הקרסול ובנוסף תקצר את רגלייך.
 • בלבישת חצאית או שמלה, מגף יעזור לטשטש את רוחב הקרסול.

גזרות מומלצות לסטיילינג אישי מנצח

חלק עליון

חולצה- כל חולצה בעלת נפח. שרוולים נפוחים, מחשוף בעיצוב מעניין המושך תשומת לב לחלק העליון של גופך, בדים בשכבות או פלפים באזור החזה, כל אלו יעניקו לך נפח שיאזן את החלק התחתון.

ז'קט \ מעיל- ז'קט בעל נפח, אורך קצר (מעל הישבן) יעניק נפח לחלק גופך העליון. גזרת פעמון או עם שרוולים נפוחים פתוח ומרחיב, ז'קט בעל כיסים גדולים, קשקושים, כפתורים גדולים או צווארונים בעלי דשים רחבים. אופציה נוספת היא ז'קט ארוך שיסתיים מעבר לחלק הרחב של הירכיים ויטשטש את האזור הרחב שלך, אך אם את נמוכה מהממוצע, הימנעי מאופציה זו.

חלק תחתון

מכנסיים \ ג'ינס- רצוי בגזרה ישרה או מתרחבת, שנצמד (לא יותר מדי) בחלק הרחב ביותר בירכיים ונופל בקו ישר עד הרצפה או מעט מתרחב, אם בחרת בגזרה ישרה, מומלץ לאזן את המראה עם תוספת נפח בפלג גופך העליון. בחרי בגזרות נמוכות מתחת לפופיק ואם את צריכה הצרה באזור המותניים, פני לתופרת לתיקון. חצאית- חצאית בגזרת A שלא נצמדת לירכיים או חצאית מבד נופל ורך. רצוי בשילוב עקב. עדיפות לנעל בגזרה פתוחה שתאריך את הרגל.

שמלה- שמלות באורך מקסי. שמלות בגזרת A שלא נצמדות לירכיים, מומלץ בשילוב עקב. העדיפי דוגמאות עם נפח או קישוטים בחלק העליון.

אורך- אורך החצאית והשמלה תלוי במצב הברכיים, אך מומלץ שיסתיים בדיוק מתחת לברך – זהו החלק הצר ביותר של הרגל, שמתוך החצאית או השמלה תצוץ רגל קטנה וצרה.

מומלץ להתייעץ עם סטייליסטית אישית.

מבנה גוף תות (משולש הפוך)

תותית יקרה,

המייחד את בנות מבנה התות הוא חוסר האיזון בין רוחב פלג הגוף העליון. החזה והכתפיים רחבים ביחס לצרות פלג הגוף התחתון, הירכיים והרגליים. זהו אזור שקשה מאוד לפספס כיוון שהוא נמצא בדיוק בגובה עיני המתבונן, אך החדשות הטובות הן, כי את חוסר האיזון ניתן לצמצם ולטשטש על ידי בחירת הגזרות הנכונות למבנה גופך כפי שתלמדי מיד.

נקודת אור נוספת היא, כי התברכת ברגליים דקות וארוכות ביחס לגופך, יתרון שנשים רבות היו שמחות להתברך בו. (אבחון מבנה גוף ניתן לעבור במסגרת ייעוץ סטיילינג).

מה עושים?

פלג גופך העליון גדול, לעיתים עד לכשתי מידות, מפלג גופך התחתון.

בכדי לשנות את הנתון הקיים, כל שעליך לעשות כשאת מתלבשת הוא לאזן את הפרופורציה בין שני חלקי גופך, על ידי בחירת פרטי לבוש בגזרות ובצבעוניות נכונה, באחת משתי הדרכים הבאות:

 • על ידי הוספת נפח מדומה לחלק התחתון של גופך.
 • על ידי הצרת החלק העליון של גופך (הצרת הכתפיים והקטנת החזה).

מה ללבוש?

כאמור, ישנן שתי דרכים ליצור איזון פרופורציות בגופך:

 • הדרך הראשונה היא משיכת תשומת לב לחלק התחתון של גופך או הוספת נפח מדומה.
  • גזרות מתרחבות כגון חצאיות בגזרת A ומכנסיים בגזרה מתרחבת.
  • חלק תחתון בצבעים בהירים, ימשכו תשומת לב מהחלק העליון.
  • מכנסיים וחצאיות מבדים רכים ומתנפנפים, יעניקו לך קימורים בחלק התחתון של גופך.
  • כיסים או קישוטים באזור הירכיים, יעניקו לך נפח ויאזנו את פרופורציות גופך.
 • הדרך השנייה היא הצרת החלק העליון של גופך, הכתפיים והחזה.
  • גופיות בעלות כתפיות רחבות שיהיו בפרופורציה עם רוחב כתפייך.
  • צווארוני קולר או גופיות סבא, "יחתכו" ויצמצמו את רוחב הכתפיים.
  • מחשופי V יקטינו את החזה ויאריכו את הצוואר.
  • חולצת בסיס ומעליה ז'קט מחויט פתוח שיוצר אשליית מותן צרה.
  • חלק עליון כגון קרדיגן מעל חולצת בסיס – "ישבור" ויצר את חלק גופך העליון.
  • העדיפי חלק עליון פתוח ולא סגור, רצוי שיהיה כהה מעל בהיר.
  • שרשראות ארוכות יעניקו לך אורך ויצרו אותך.
  • כתפיים רחבות עלולות לגרום למראה נוקשה וגברי, לכן, השתדלי לרכך אותן על ידי בחירת בדים רכים ונשפכים שיעניקו לך קימורים ומראה נשי ורך.
  • היעזרי בסטייליסטית אישית.

מה לא ללבוש?

העיקרון הכי חשוב בהלבשת מבנה גופך, הוא להימנע מיצירת נפח מיותר בחלק העליון של הגוף.

 • הימנעי מבדים נוקשים בפלג גופך העליון – הם ידגישו את רוחבך.
 • הימנעי מצווארוני גולף – הם מקצרים את הצוואר ומגדילים את החזה.
 • הימנעי מצווארוני סירה / חולצות עם מפתח רחב שמרחיבות את הכתפיים.
 • הימנעי מסריגים עבים ונפוחים – הם המוסיפים נפח מיותר לחזה ולכתפיים.
 • הימנעי משרוולים נפוחים – הם מרחיבים את הכתפיים ומדגישים את רוחב הזרועות.
 • הימנעי מכתפיות דקיקות – הניגוד בין דקותן לבין רוחב כתפייך, יקצינו את כתפייך הרחבות.
 • הימנעי ממכנסי טייץ צמודים או מגזרות סקיני – הם יקצינו את חוסר האיזון בין החלק העליון והתחתון של גופך.
 • רגלייך הדקיקות מאפשרות לך ליהנות ממכנסיים וחצאיות קצרות יחסית, אך במקביל, עליך להקפיד להצר את פלג הגוף העליון, בכדי ליצור איזון פרופורציות.

שימוש בצבע

 • שילוב בין חלק תחתון בהיר, אשר מושך תשומת לב, לבין חלק עליון כהה, אשר מטשטש ומצר, הוא שילוב מנצח לבנות מבנה תות.
 • צרי עניין בחלק התחתון של גופך על ידי הדפסים וצבעים בולטים, הם ימשכו תשומת לב מהחלק העליון.
 • מכנסיים וחצאיות עם ההדפסים גדולים או אפליקציות צבעוניות, ימשכו תשומת לב לאזור הצר שלך.
 • הדפס פסי רוחב בחלק התחתון, ירחיב מעט את האגן והירכיים ויעניק לך קימורים ופרופורציה מאוזנת.
 • קרדיגן או כל חלק עליון כהה, מעל חולצת / גופיית בסיס בצבע בהיר, "ישבור" את רוחב החלק העליון של גופך ויעניק לך מראה צר יותר.

אקססוריז

הימנעי מנפח מיותר בחלק העליון של גופך, בכדי לא למשוך תשומת לב לחלק הרחב שלך.

 • ענדי שרשראות ארוכות, הן יאריכו אותך וישברו את רוחב כתפייך.
 • הימנעי משרשראות קצרות או תליונים גדולים המושכים תשומת לב לאזור החזה.
 • השקיעי בנעליים מעוצבות, בצבע מעניין, אשר ימשכו תשומת לב לרגליים היפות שלך.
 • עגילים קצרים / צמודים, ימשכו תשומת לב מהחזה לאזור הפנים.

גזרות מומלצות לסטיילינג מנצח

חלק עליון

חולצה- צווארון קולר, מפתח וי, גופיית סבא , כתפיות רחבות ומראה שכבות. הימנעי מכתפיות דקות, סטרפלס וגולף.

ג'קט \ מעיל- ז'קט עם כפתור אחד מחויט ופתוח, או לחילופין, ז'קט ארוך שמטשטש את החיבור בין שני חלקי הגוף ונופל ברכות. (הימנעי מכריות כתפיים).

חלק תחתון

מכנסיים \ ג'ינס- גזרה ישרה או מתרחבת, מכנסיים בתוספת כיסים וקשקושים, מכנסיים רחבות באורך ברמודה.

חצאית- בגזרת A או מבד מתנפנף, עדיפות להדפס גרפי שייצור קימורים מדומים.

שמלה- שמלת מעטפת במחשוף וי עמוק, נופלת על הבטן ושוברת כתפיים. שמלות בצווארון קולר. שמלות בגזרת A .

יתכן ותמצאי קושי במציאת שמלה בגזרה הנכונה, כיוון ששמלה שמונחת עליך טוב באזור בחזה עלולה להיות רחבה מאוד (עם עודף בד רב) בחלק התחתון. במקרה כזה תוכלי להיעזר בתופרת שתצר את עודפי הבד.

אורך- את יכולה להרשות לעצמך אורך יחסית קצר מכיוון שרגלייך דקיקות ביחס לגופך אבל היי כנה עם עצמך לגבי מצב הברכיים שלך, אם הן נפולות, כדי ללכת על אורך ארוך יותר. האורך המומלץ לנשים הוא בדיוק מתחת לברך, זהו החלק הצר ביותר של הרגל, כך שמתוך החצאית או השמלה תצוץ רגל קטנה וצרה.

מומלץ להיעזר בייעוץ סטיילינג אישי ע"י סטייליסטית מקצועית.

מבנה גוף בננה (מבנה גוף ישר)

בננית יקרה,

כל מבנה גוף מתאפיין בריכוז משקל באזור מסוים וכך נוצר חוסר פרופורציה במראה הכללי. לשמחתך, במבנה גופך בעיה מהסוג הזה אינה קיימת כלל וכלל, אצלך הפרופורציות בין שני חלקי הגוף מאוזנות להפליא. הנתון הזה יכול היה להיות מושלם אילולא חיסרון קטן (אבל נוכח) והוא מותן מוגדרת. אומנם רוחב הכתפיים זהה לרוחב האגן, אך הוא עובר בקו ישר, ללא קימור פנימה באזור המותן, מה שעלול ליצור צללית די מרובעת, בעלת קוים ישרים, המשדרת לעיתים גבריות ונוקשות.

אל תטעי, כתפייך הרחבות הן הקולב המושלם ובגדים מונחים עליך בצורה הטובה ביותר (מעצבים רבים היו שמחים להלבישך בעיצוביהן). בעזרת צמצום קל של רוחב המותניים, על ידי הגזרות הנכונות, תראי נשית ומעודנת ותממשי את מירב הפוטנציאל הטמון במבנה גופך.

מה עושים בסטיילינג האישי?

בת מבנה בננה יכולה להיות נמוכה, רזה וללא קימורים, או לחילופין, גבוהה וגדולה במימדיה ביחס לממוצע, אך זה לא ישנה את העובדה כי רוחב כתפייה זהה לרוחב האגן ועובר בקו די ישר (מכיוון שהמותן גבוהה מאוד או לחילופין אינה מוגדרת בבירור). בכדי לשנות ולעדן את הנתון הקיים, כל שעליך לעשות בלבושך הוא ליצור קימורים ונפח מדומה בחלק העליון והתחתון של גופך ובמקביל להצר את אזור המותן.

אם בתחילת הפרק דיברתי על ההתייחסות לגוף כאל יצירת אומנות, במבנה הגוף שלך העבודה תהיה המשמעותית ביותר. עליך לפסל לעצמך חמוקיים בעזרת הגזרות הנכונות וליצור במקביל אשליה של מותן. עבודה מעט מורכבת אך התעודדי, כיוון אצלך גם התוצאות יהיו המשמעותיות ביותר.

מה ללבוש?

במבנה גופך, המטרה העיקרית היא ליצור חמוקיים וקימורים נשיים ו"לשבור" את הצללית הישרה על ידי בחירת פרטי הלבוש.

 • בדים רכים וקלילים, ירככו את המבנה הישר שלך.
 • חולצות בעלות שרוולים נפוחים, יעניקו לך נשיות ונפח לחלק העליון (לא מומלץ לבעלות כתפיים רחבות מאוד).
 • מחשופים עמוקים U או V , "ישברו" את רוחב הכתפיים.
 • צווארוני קולר או רגלן, יצרו את רוחב כתפייך.
 • ז'קט מחויט באזור המותן, עדיפות לכפתור אחד או שניים, מצר את המותן.
 • ז'קטים או מעילים בגזרת חצאית, היוצאים החוצה מהמותן ומטה, יעניקו לך קימורים.
 • קישוטים ומלמלות ליצירת קימורים באזור החזה, אם אינך נושאת חזה גדול.
 • חולצות בגזרת מעטפת, יוצרות קוים נשיים.
 • חצאיות בגזרת A או חצאית עם הרבה בד שנופל ברכות על הגוף, יעניקו לך חמוקיים.
 • מכנסיים בגזרה מעט רחבה או עם כיסים באזור הירכיים, יעניקו לך רוחב שיאזן את מבנה גופך הישר.
 • טקסטורות מעניינות בחלק התחתון או בחלק העליון של גופך, יעניקו לך קימורים מדומים (אם את יחסית מלאה, הימנעי מסריגים או טקסטורות בעלות נפח).

מה לא ללבוש?

 • הימנעי מגזרות ובדים נוקשים, הם רק ידגישו את הקווים הישרים שלך.
 • לבנות מבנה הבננה ישנה נטייה לישבן פחוס, הימנעי מלבוש צמוד מדי באזור הישבן.
 • הימנעי מכתפיות דקות או חולצות סטרפלס, הן ידגישו את רוחב כתפייך.
 • הימנעי ממחשופי סירה רחבים, הם ירחיבו את כתפייך.
 • הימנעי מחגורות דקיקות באזור המותן, הן ידגישו את היעדר המותן.

סטיילינג אישי ושימוש בצבע

 • שימוש בשכבות. שכבת בסיס בהירה ומעליה חלק עליון כהה כגון קרדיגן, יעניק קימורים ויצור מותן.
 • פסים לרוחב, יעניקו אשליית חמוקיים לגופך.
 • הדפסים עם עיקולים יכולים להעניק לך קימורים. (אם את גבוהה מהממוצע, לבשי הדפסים גדולים יותר).

אקססוריז

 • חגורות עבות באזור המותן, בשילוב יצירת נפח מדומה של שני חלקי הגוף, יצרו אשליה של מותן צרה. הימנעי מחגורות דקות מדי שרק יגרמו לבטנך להראות מרובעת.
 • ירככו ויעניקו לך נשיות ורכות. צעיף או של זרוק על הכתפיים, במצב פתוח, יצמצם את רוחבם. (אם את נושאת חזה גדול, הימנעי מצעיפים נפוחים קשורים באזור החזה).
 • שרשראות ארוכות יעניקו לך אורך וישברו את רוחב הכתפיים.
 • היעזרי בסטייליסטית אישית.

גזרות מומלצות לסטיילינג מנצח

חלק עליון

חולצה- צווארון קולר. מפתח יו. גופיית סבא. גזרת אמפיר או כל חולצה עם חגורת מותן שתשב מתחת לחזה ותיצור אשליה של מותן צרה. חולצה מעט רחבה מבד רך שתעגל ותרכך את הגוף. מעטפת אשר "תשבור" הכתפיים ותקמר את הגוף. ז'קט \ מעיל- ז'קט עם כפתור אחד, מחויט ופתוח. ז'קט ארוך המדגיש את המותן על ידי חגורה או תיפורים.

חלק תחתון

מכנסיים \ ג'ינס- רוב הסוגים מתאימים לגזרתך, בעיקר הרחבים עם הכיסים או כל גזרה שתיצור קימורים באזור הירכיים, במידה ואת לא מלאה במיוחד. מכנסי סיגר מחויטים עם כיסים, אפשר יחסית קצרים או ברמודה אבל מעט רחבות.

חצאית- בגזרת A או כל חצאית רכה שתעניק קימורים נשיים.

שמלה- שמלה בצווארון קולר. שמלה בגזרת A . שמלות עם נפחים בחזה, אם החזה לא גדול מדי. שמלות בהדפסים מעוקלים. שמלות בגזרת אמפיר.

אורך- את יכולה להרשות לעצמך אורך יחסית קצר מכיוון שרגלייך דקיקות ביחס לגופך אבל היי כנה עם עצמך לגבי מצב הברכיים שלך, אם הן נפולות, כדי ללכת על אורך ארוך יותר. האורך המומלץ לנשים הוא בדיוק מתחת לברך, זהו החלק הצר ביותר של הרגל, כך שמתוך החצאית או השמלה תצוץ רגל קטנה וצרה.

לסטיילינג מדויק, מומלץ לצאת ליום קניות משותף עם סטייליסטית אישית.

מבנה גוף תפוח

תפוחית יקרה,

העיקרון המייחד את בנות מבנה התפוח, הוא העובדה כי רוב משקל הגוף מרוכז בין אזור החזה ועד הירכיים, ומתאפיין בכתפיים מעט מתעגלות, מה שיוצר צללית עגולה ממבט פנים וממבט צד. מבנה גופך מאוד מזכיר את מבנה התות כי שניהם מתאפיינים בריכוז משקל בחלק העליון של הגוף ואכן הם חולקים הרבה מחוקי ההלבשה, אך ההבדל הוא שהכתפיים במבנה גופך פחות רחבות וישרות, מה שגורם לך להראות עגולה יותר. נשים במבנה גוף תפוח מתאפיינות ברמות שונות של עגלגלות, אך מה שמאחד את כולן היא העובדה כי קשה להבחין במותן מוגדרת ולעיתים החזה והבטן מתחברים ונראים כמקשה אחת.

אישה במבנה גוף תפוח לא בהכרח תהייה במשקל עודף או גדולת מימדים, נהפוכו, היא יכולה להיות נמוכה ורזה, אך עדיין רוב משקל גופה מרוכז בבטן. הכל נמדד ביחס לפרופורציות של גופה.

כבתמבנה תפוח, את וודאי מוצאת קושי רב במציאת פריטי לבוש המחמיאים לגופך העגלגל כיוון שהרבה מהגזרות המוצאות בשוק אינן מתאימות לך, אך אל דאגה, ברגע שתלמדי אילו גזרות נועדו למבנה גופך, תחזרי במהירות ליהנות מחוויית הקניה.

מה עושים?

משקל גופך מתרכז במרכז הגוף, מה שגורם לך להראות עגולה ורחבה יותר ממה שאת באמת. זה נתון שלא פשוט לטשטש או להסתיר, אך זו ממש לא משימה בלתי אפשרית, מה עוד, שבמבנה גופך ישנו יתרון נוסף והוא הקרסוליים העדינות שלך שתמיד כדאי לחשוף.

בכדי לשנות ולצמצם את הנתון הקיים, עליך ליצור לצללית גופך פרופורציות חדשות על ידי הצרה של החלק האמצעי או הפרדת החזה מהבטן ויצירת אשליה של מותן. דרך נוספת תהיה למשוך תשומת לב מאזור המרכז לחלקים אחרים וצרים יותר בגופך.

סטיילינג אישי - >מה ללבוש?

 • המטרה- לצמצם את החלק האמצעי של גופך וליצור מותן מוגדרת.
  • למחטבים השפעה עצומה על עיצוב הגוף והצרה של חלקים מסוימים, לכן מחטב הוא הפתרון המושלם בשבילך, הוא אוסף את הבטן, מקטין ומשטיח אותה.
  • השקיעי בחזייה טובה שמחזיקה ומרימה את החזה, כך תפרידי אותו מהבטן ותצרי הדגשה של המותן.
  • מחשופי וי פתוחים יקטינו את החזה, יאריכו את הצוואר ויצמצמו את העגלגלות של גופך.
  • חולצות מעט רפויות, אשר שלא יושבות צמוד על הבטן, יחמיאו למבנה גופך.
  • קרדיגן פתוח מעל חולצת בסיס, "שובר" את הבטן לשלושה חלקים וגורם לה להראות צרה יותר.
  • עליוניות ושרוולונים מבדים רכים ודקים (לא צמודים) מטשטשים את עובי הזרועות.
  • שמלה בגזרה שנצמדת מתחת לחזה ונופלת על הבטן בצורה חופשית, מפרידה בין החזה לבטן ויוצרת אשליה של מותן גבוהה.
 • המטרה – למשוך תשומת לב מהחלק המרכזי, על ידי הדגשה של חלקים אחרים בגופך.
 • יצירת נפח מדומה בחלק התחתון של הגוף, מכנסיים בגזרה מעט מתרחבת או מחויטות עם כיסים יאזנו את פרופורציות גופך. אל תוותרי על יתרון הקרסוליים הצרות שלך – תרשי לעצמך לחשוף אותן באורכים קצרים יחסית (כגון ברמודה).
 • טקסטורות מעניינות, הדפסים או צבעים בהירים יותר באזורים אותם את רוצה להבליט, ימשכו את תשומת הלב מהאזור המרכזי של גופך. (הרחבה ב"שימוש בצבע").

מה לא ללבוש?

 • הימנעי מיצירת גוש מרכזי אחד בלבושך, נסי "לשבור" את מרכז גופך על ידי חלוקת צבע, הדפסים או חלק עליון פתוח.
 • הימנעי מבדים קשים או נצמדים, הם רק יבליטו את גודל בטנך (לעומתם, בדים רכים ונשפכים יעטפו אותך ברכות).
 • הימנעי מבגדי שק רחבים ללא גזרה מוגדרת, הם רק יגדילו וירחיבו אותך. (בעיקר שמלות).
 • הימנעי מנפח מיותר בחלק העליון של גופך, חולצות מבדים נפוחים או טקסטורות מיוחדות מרחיבות ולא מתאימות למבנה גופך.
 • הימנעי מחולצות בעלות גזרה רחבה בזרועות כמו עטלף או קימונו, הן ירחיבו אותך.
 • הימנעי מצווארונים סגורים, הם מגדילים את החזה, מקצרים את הצוואר ומרחיבים את החלק העליון של הגוף. זכרי כי המחשוף הוא אחד היתרונות במבנה גופך – התגאי בו.
 • ותרי על הגזרות הקלאסיות של המכנסיים ובעיקר על גזרת הסקיני. גזרה מחויטת עם כיסים בצדדים, המתרחבת מעט למטה, תחמיא לך יותר ותאזן את פרופורציות גופך.

סטיילינג אישי בשימוש בצבע

הדפסים

 • חולצות עם הדפס צפוף באזור הבטן יטשטש את גודלה האמיתי, לעומת הדפסים גדולים שרק יגדילו אותה.
 • חצאיות מודפסות בגזרה שטוחה מקדימה, יטשטשו את גודל בטנך ויעניקו פרופורציות מאוזנות למבנה גופך.

צבעוניות

 • צבעוניות מונוכרומטית (אחידה) בשני חלקי הגוף, בעדיפות לגוון יחסית כהה, תעניק אורך לגופך ותיצור אשליה של גוף צר וארוך יותר.
 • חלק עליון בגוון כהה, יצמצם היקפים ויקטין את החזה.
 • חולצת בסיס בגוון כהה ומעליה חלק עליון (קרדיגן או ז'קט) בגוון בהיר יותר, "ישבור" את הבטן לשלושה חלקים ויקטין אותה משמעותית בעיני המתבונן.

אקססוריז

 • שרשרות ארוכות יעניקו לך אורך, שרשרת Y מצוינת להארכת הבטן.
 • הימנעי מחגורות שמושכות תשומת לב לאזור אותו את רוצה לטשטש.
 • השקיעי בנעליים שימשכו תשומת לב לקרסוליים הנהדרים שלך, פה המקום להיות יצירתית.
 • הימנעי מנעליים עם רצועות שנצמדות לקרסול וחותכות אותו.
 • הימנעי מתיקי שק גדולים, הם מעניקים רוחב מיותר לגוף. העדיפי תיקים קטנים עם רצועה ארוכה שלא ישבו באזור הבטן.
 • עגילים קצרים / צמודים, ימשכו תשומת לב מהחזה לכיוון הפנים.

גזרות מומלצות לסטיילינג מנצח

חלק עליון

חולצה- מפתחים רחבים כגון V או U. הדפסים באזור הבטן. ז'קט \ מעיל- ג'קט כפתורים פתוח. עדיפות לז'קטים ארוכים, ללא צווארונים עם נפח מיותר.

ז'קטים או מעילים עם שורת כפתורים אחת, יאריכו את החלק העליון של גופך. כפתרה כפולה רק תרחיב.

חלק תחתון

מכנסיים \ ג'ינס- גזרה ישרה או מתרחבת. מחויטים עם כיסים. אפשרות לאורך ברמודה.

חצאית- עדיפות לגזרות מתרחבות.

שמלה- גזרת אמפיר תיצור אשליה של מותן צרה מתחת לחזה. שמלות בעלות מחשופים עמוקים כגון מעטפת מצוינות למבנה גופך.

אורך- אורך החצאית והשמלה תלוי במצב הברכיים, אך מומלץ שיסתיים בדיוק מתחת לברך – זהו החלק הצר ביותר של הרגל, שמתוך החצאית או השמלה תצוץ רגל קטנה וצרה.

לבנות מבנה התפוח מומלץ לחשוף את הקרסוליים הדקים שלהן.

לסטיילינג אישי מדויק פני לייעוץ סטיילינג אישי עם סטייליסטית מוסמכת.