איך יודעים מהו מבנה הגוף?

איך מתלבשים בהתאם למבנה גוף?

לא סלט פירות

ישנם חמישה סוגים של מבני גוף המאפיינים את רוב הנשים. בכדי להקל עליך לקחתי את הסוגים השונים ואפיינתי אותם על פי חמישה סוגי פירות עסיסיים המדמים את אותם עקרונות צורניים. כל מבנה והפרי המייצג אותו בצורה הקרובה ביותר מבחינת פרופורציות, משקלים וקווי מתאר חיצוניים.

דובדבנים אגס תות בננה תפוח
רוחב כתפיים דומה לרוחב האגן כאשר נוצרת כניסה פנימה באזור המותן (ביחס לקו מתאר הגוף). רוחב הכתפיים צר יותר ביחס לרוחב האגן.
מתאפיין במותן צרה וחלק עליון צר, כאשר רוב המשקל מתרכז בחלק התחתון של הגוף, באזור האגן, הישבן והירכיים.
רוחב הכתפיים רחב יותר ביחס לרוחב האגן.
מתאפיין באגן וירכיים צרים ביחס לכתפיים יחסית רחבות, כאשר רוב המשקל מתרכז בחלק העליון של הגוף, החזה, הזרועות והכתפיים.
רוחב הכתפיים דומה לרוחב האגן ועובר בקו ישר דרך המותן. כלומר, אין נוכחות מובהקת של מותן בקו מתאר הגוף. רוחב הכתפיים דומה לרוחב האגן, כאשר רוב משקל הגוף נוטה להתרכז באזור הבטן. כלומר, קו המתאר של הגוף בולט מעט החוצה באזור המותן ויוצר מראה עגלגל. (לעיתים בפרופיל הבטן תבלוט יותר מהחזה).

כיצד תזהי את מבנה גופך?

סטייליסטית אישית מוסמכת לאבחן מבנה גוף בצורה מדויקת. בכדי לאבחן את מבנה גופך בעצמך, עמדי בלבוש מינימלי (רצוי בעירום) מול מראה המכסה את כל שטח גופך ולהתבונן. רוב הנשים משוכנעות כי הן מכירות את פרופורציות גופן גם בעיניים עצומות, אם גם את כזו, אני בכל זאת ממליצה לך להתבונן במשך מספר רגעים לפני שאת משייכת את עצמך למבנה גוף מסוים, נסי לחקור את קווי המתאר שלך בלי "דעות קדומות", תוך שאת מתבססת על הדגשים הבאים, שלב אחר שלב.

  • הסתכלי על עצמך בצורה שלמה, אל תתמקדי בחלקים שאת פחות אוהבת, אלא נסי לראות את דמותך כצורה אחת. כשאת מביטה על הצללית החיצונית נסי להגדיר אותה כצורה שלמה.
  • בדקי את רוחב הכתפיים לעומת רוחב האגן, העבירי בדמיונך קו ישר מסיום הכתף ועד לחלק הרחב ביותר באגן ונסי לאפיין לאיזה מבנה את שייכת על פי פרופורציות הגוף שלך. אם רוחב הכתפיים רחב יותר מהאגן- סימן שמבנה גופך הוא תות. אם לחילופין, רוחב האגן רחב יותר מהכתפיים – סימן שמבנה גופך הוא אגס.
  • אם רוחב הכתפיים דומה לרוחב האגן ואין הבדל מהותי – התקדמי לסעיף הבא.
  • התמקדי באזור המותן - אם ישנה כניסה פנימה באזור המותן, כלומר, המותן צרה יותר ממתאר הגוף – סימן שמבנה גופך הוא דובדבנים.
  • אם את לא מבחינה במותן מובהקת וקו המתאר בין הכתפיים לאגן נוטה להיות ישר – סימן שמבנה גופך הוא בננה.
  • אם משקל גופך נוטה להתרכז באזור הבטן וקו המתאר בין הכתפיים לאגן נוטה לבלוט מעט החוצה, בצורה עגלגלה (במבט פרופיל הבטן בולטת ואף גדולה יותר מהחזה) – סימן שמבנה גופך הוא תפוח.
  • אם לא הצלחת לזהות באופן מובהק את מבנה גופך נסי לחשוב מהו האזור העיקרי בו גופך נוטה לאגור שומן בתקופות של עליה במשקל. המקום הראשון בו את נוטה להשמין יהיה בדרך כלל האזור המאפיין את מבנה גופך. לדוגמא: ישבן וירכיים = אגס, זרועות וחזה = תות, בטן = תפוח.
  • פתרון נוסף יכול להיות התייעצות עם אדם קרוב שיוכל לעזור לך להתבונן בצורה אובייקטיבית ולהחליט (עדיף לא בן זוג כיוון שהוא עלול לענות בחוסר אובייקטיביות). כמובן שייעוץ סטיילינג אישי בו סטייליסטיתמאבחנת את מבנה גופך, הוא המומלץ ביותר.

הגודל לא קובע – המבנה כן

כל מבנה גוף יכול להגיע במידות רבות וגדלים שונים. ניקח לדוגמא שתי נשים אגסיות, אחת יכולה להיות במידה 36 והשנייה במידה 44 וזה עדיין לא ישנה את העובדה כי אותם הגזרות יחמיאו או לחילופין יגרמו עוול לגופן. מה שמיחד אותן היא העובדה שאזור האגן שלהן רחב יותר מרוחב הכתפיים שלהן והכל ביחס לפרופורציות גופן ולא תלוי במידתן או בגובהן.

תמיד העדיפי גזרה התואמת ומחמיאה למבנה גופך, על פני גזרה טרנדית מתוך אופנה מתחלפת. את הרי כבר מודעת לעובדה כי מבנה גופך הוא נתון קבוע הילווה אותך כל חייך, אם תרצי או לאו והוא אינו תלוי בעליה או בירידת משקל. זו סיבה מספיק טובה להתייחס לצרכיו בבחירת פרטי לבוש, להתחשב בו ו"לפרגן" לו את הגזרות הנכונות.

השקיעי ב"מערכת היחסים" שלך עם גופך, למדי להכירו, קבלי אותו באהבה ותראי כיצד זה משתלם לך כשתביטי במראה. מומלץ להיעזר ב סטייליסטית אישית.

ידע הוא כוח

לכל אישה יש בארון לפחות בגד אחד שבכל פעם כשהיא לובשת אותו, היא מקבלת מחמאות ותגובות חיוביות מהסביבה גם אם אנשים לא תמיד יודעים להניח את האצבע על סיבת השינוי (רזית? עשית שינוי?) סביר להניח כי "פריט הקסם" הזה, שגורף תמיד מחמאות, תואם למבנה גופך ועושה עימו חסד. בסטיילינג אנו קוראים לאפקט שפריטים אלו יוצרים – "אומנות האשליה האופטית", המסמלת את היכולת הגבוהה של פריט לבוש לפסל את הגוף, לשנות פרופורציות ולהשפיע על המראה הכללי בעיני המתבונן.

רוצה ליהנות מכך כל יום? בעזרת ייעוץ סטיילינג אישי, תגלי מהם בדיוק הפריטים הללו, על פי מבנה גופך ותתחילי לגרוף מחמאות על בסיס יומי ולא חד פעמי מקרי.